MTK - Maaseutu

Toimintopainikkeet

Facebook Twitter My Space Delicious Sähköposti

Jäsenverkko Reppu

Jäsenverkko Reppu




Repun esittely

MTK-päätason navigaatio

Alanavigaatio ja haku

Sisältö

Lankaverkkoyhteyksiä ei katkaista ennen korvaavia järjestelmiä

13.3.2008

TeliaSonera ei katkaise nykyisiä lankayhteyksiä ennen kuin korvaavat järjestelmät ovat käytettävissä. Näin lupasi viestintäministeri Suvi Lindén tavatessaan puheenjohtaja Michael Hornborgin ja johtaja Juha Ruipon torstaina 13.3.2008.

Tapaamisessa ministeri Lindén tähdensi, että TeliaSoneran asiakkaiden internetyhteydet eivät saa hidastua järjestelmän vaihtumisen takia. Lindénin mukaan megan yhteys on vähimmäisvaatimus. Mikäli tällä hetkellä yhteys on megaa nopeampi, on korvaavan yhteyden oltava vähintään saman tasoinen.

TeliaSonera antaa 14.3. selvityksen omasta toiminnastaan ja suunnitelman korvaavista järjestelmistä. Ministeri Lindén kertoi, että viestintäministeriö pohtii jatkotoimenpiteitä saatuaan TeliaSoneran selvityksen.

Lisää aiheesta palvelussamme:

 
 
Sivun alkuun

Linkit ja lisätiedot

Alatunniste